Риболовен клуб "МЕГА"

Всичко за свиленградските риболовци
Дата и час: 23 Фев 2020 01:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ССС
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2008 23:40 
Аватар

:lol: :lol: :lol: благодарство на Фори - ще почерпим на място -пържола на арденска плоча обилно полята с бири

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2009 00:12 
Аватар

пробвахме го на вода -бива ,ама много има за научаване и лапа много ток ама ке го разучим.Впечатлен съм че лодката има вече и скоростомер -не моат на фанат с превишена скорост :lol: .На тролене се движим от 0.8 -1.3 морски мили в час,зависи от къде духа

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2009 00:21 
Аватар

браво :!:
кога успяхте :?:
Даго ползваш много дълго време и да ти носи само успехи .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2009 16:16 
модератор
Аватар

Stoyko, Нещата при теб добиват завършен вид. Казваш, че сонара консумира много ток, ами няма как иначе да е- 8000W e сериозна мощност. Затова пък ще гледаш IMAX кино до 75м дълбочина. Аз скромно си викнах ето това http://www.gpssofia.com/991/. Надявам се да работи безотказно. Друго не искам. Същото пожелавам и на теб.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009 00:08 
Администратор
Аватар

Браво, Димане!!!

Радвам се за теб и новата придобивка. Ще ги тестваме на Ардата.

Иначе на Стойко сонара го видях в кутията :oops: Но не е могъл да види риби оня ден - явно е или рано, или са минали по ялов маршрут. :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009 00:55 
модератор
Аватар

Възможно е да не е видял нищо на 3D режим. Не съм се ровил подробно, но доколкото съм чувал, тези сонари имат проблем с покритието при малки дълбочини под 10метра и 3D функцията на практика е неизползваема. Да опита при дълбочини над 12м. Иначе на 2D режим все някоя риба трябва да покаже. На него май не му се коментира и лошо няма. Зависи и къде го е тествал- на река, на язовир и в какво време. При лошо време или силен вятър рибата се изпокрива и се групира в дълбоките тихи заливи на дълбочина 10м и повече, или предпочита островите-пак тихата част. Но сега времето е хубаво, рибата е активна, не разбирам как така не е видял нищо. Или имаш предвид не е видял сом ;) . Това вече е друго нещо и аз засега си мълча.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009 15:59 

Ами всъшност рибата беше много далече от активна. Факт е че нямах пипане нито на фидерите, нито на болонезата. Според мен това е резултат от ненавреме изсипалия се сняг и рязкото захлаждане. Водата беше 44F или иначе казано малко под 7 градуса Целзий. Пробвахме го на дълбочини до към 12-15 м. За тези 7-8-10 км тегели които направихме, видяхме тамън 2 малки рибки - при дълбочина около 2-3 м и при дълбочина около 6-7 м.
За триизмерното виждане, мога да кажа само че през цялото време докато хвърлях по някой поглед, си беше абсолютно плоско дъното, може би причината е че на основна част от язовира то наистина е плоско, но в тясната част би трябвало да се видят и подробности в релефа. Може би причината е в относително тесният обхват на лъчите... не знам. След някоя друга седмица, като се затопли и като се появят рибките, ще трябва да се тества наново. Иначе машинката е супер, ама като че ли е една идея по-мощна от колкото е необходимо за нашите язовири. Работи се лесно, менютата са интуитивни, само трябва да се прочете упътването веднъж. Аз се бях уплашил че настройките ще са като ръчните настройки на фотоапарат, но слава богу не беше така. Другото, което адски много ме издразни е че поради това че джуджата е предназначена само за американският пазар, категорично отказва да мери в метрична система. Дълбочината може да се мери във футове и фатоми, скоростта в мили в час, а температурата във фаренхайт. Май ще трябва да се измисли някакво българско меню :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009 16:43 
модератор
Аватар

С времето ще му хване начина на работа, но трябва повечко да си поиграе с настройките, докато нацели точния режим за риболов на сом. При оглед на дъното и избор на место за риболов на шаран настройките са други. В случая 640 пиксела по вертикал дават прекрасна възможност за оглед на дъното в детайли, както и да се следи поведението на сома и при максимална скорост на опресняване. Мен лично ме притеснява голямата мощност на сондата, смятам, че му идва в повече. Но пък тази мощност не е постоянна, а относителна и зависи на каква дълбочина работи. Всички сонари на Humminbird, закупени от USA са със скапаните им мерни единици, но с това се свиква лесно, закупените от Europe са си с нашите мерни единици, но на двойна цена, а закупените от BG са и с българско меню, което мен лично МНОГО ме притеснява(има колеги, които се опариха от GARMIN с BG-меню), но времето ще покаже. Пак казвам- най-важно за мен е изделието да работи и да не дава дефекти. Хардуера е корав, това е важно. Софтуера- такъв какъвто са го измислили програмистите под надзора на експертите. Ще има неща, които ще ни дразнят, но нищо не можем да променим.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2009 14:00 

Сондата му определено идва малко в повече, най-вече от страна консумация на ток. Гледах че хъминбърд предлагат ъпдейт на фърмуеъра за устройствата си, което означава че може да му бъде качен европейски софтуер, и мерните единици да станат нормални. Тия дни съм се хванал да се поразровя в мрежата, ще видим какво ще направя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2009 16:17 
Администратор
Аватар

Айдеее, Стойко почвай да събираш парици, че с тоя ъпдейт - трябва яко черпене да пада, а пък Фори е ветеран от войната, не се огъва лесно!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]