Риболовен клуб "МЕГА"

Всичко за свиленградските риболовци
Дата и час: 02 Апр 2020 22:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: тактики при фидер риболова.
МнениеПубликувано на: 26 Май 2009 16:09 

Добре,принципно пръчката фидерна или шаранджийска трябва да е?Защото моят фидер е с 90 г. акция,но нали е въдица за по-дребна риба и не смея да рискувам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2009 00:31 
Администратор
Аватар

Колега Елен4о, ха добре си дошъл!

Напиши нещо в рубриката добре дошли, да те видиме откъде що си и т.н.
Може да излезем рода бе човек! :lol:

Пък после ще бистрим Дунава, че отдавна съм му фърлил око :shock: даже две

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2009 16:45 

Че какво рисково има? При внимателно боравене с пръчките, правилно нагласяне на аванса и подходящите влакна се иска много голям талант че да счупиш пръчката. На моите фидери съм надвишавал горната граница двойно и нямаше проблеми, освен че сопата става като макарон и не можеш да хвъляш надалеч. Колкото за дължината по Дунава - колкото повече, толкова повече. Не че там се гонят дистанции, ама по-дългата пръчка бори рибата по-добре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Май 2009 15:21 

OK,разбрах.3.6-3.9стандартни.Щото като гледам колегите с какви сопи ловят,и като си гледам фидерчето/3.6 м. на Jaxon до 90 г./ не смея да го напъна.Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Май 2009 13:54 

Колегите тука си падат малко по overkill-а. За пример мога да дам разни щукари дето си мислят че спининг с горна граница под 60 гр не става за щука. Само дето аз си ловкам перфектно щуки със сейнт кроато дето е 6-15 г. И си ги засича чудесно и си ги бори без проблем. С новият си фидер, дето 30 г хранилка, като я напълниш и му идва доста нанагорно миналата седмица извадих едно двукилограмово шаранче с огромен кеф. Пръчката се представи чудесно, обра всички удари и умори шаранчето за кратко време. Имайки предвид факта че се бях засилил за каракуди и ловях с повод 0.14 кефа беше невероятен. Междудругото, как се борите с течението на Реката? Аз пробвах със 120 г хранилки миналата година и определено не успяват да държат дъното :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Май 2009 12:49 

Лично аз чакам да падне нивото на Дунава и тогава вадя фидера или търся анафор,или хвърлям зад понтони,кораби.Ловил съм само едно лято с фидер и не смея да давам съвети.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2009 18:23 
модератор
Аватар

[color=#0040BF]Колега фидера ти е много добре.Не се претиснявай да го ползваш.Както казваш акцията е 90 гр.Чудесно.Когато ловиш в затворени водоеми без страх можеш да ползваш върха който е за най леките хранилки.Но , когато си на река или на водоем с силно течение тогава прибегни към следващия куивертип , който е за средни по тежина хранилки.Стреми се когато имаш силно течение върха да бъде под ъгъл от почти 70 градуса, да е винаги под напрежение за да отрази всяко плахо пипане.Във всички останали случеи пръчката се слага успоредно на бреговата ивица. Аз обикновено поставям задната стойка по високо от предната и по този начен върха е в непосредствена близост до водата.Всичко е въпрос на практика.Успех![/color]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юни 2009 01:03 
Администратор
Аватар

Еленчо, напиши две три думи за себе си!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юни 2009 18:57 

ОК.Аз съм от Русе,на 43г.Търсих къде се представяте,но не видях.Рибар съм от 4 години,първо лових 2г на плувка/телескоп/,след това започнах и на фидер,сега ловя повече на дъно.Много има да уча и събирам информация,хареса ми фидер секцията ви,в големите форуми се чудят какво да се заяждат.Ловя на Дунава,то май само попчета дава но все ще се отпуши.Казвам се Евгени.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юни 2009 00:19 
Администратор
Аватар

elen40 написа:
ОК.Аз съм от Русе,на 43г.Търсих къде се представяте,но не видях.Рибар съм от 4 години,първо лових 2г на плувка/телескоп/,след това започнах и на фидер,сега ловя повече на дъно.Много има да уча и събирам информация,хареса ми фидер секцията ви,в големите форуми се чудят какво да се заяждат.Ловя на Дунава,то май само попчета дава но все ще се отпуши.Казвам се Евгени.

:oops: :oops: :oops:
Оправих грешката във всяка тема като съобщение се показва отгоре ДОБРЕ ДОШЛИ

Добре си дошъл Евгени при нас, малко е далече но все пак набираме скорост с верни приятели от Търговище, Враца и вече от Русе.

Бъди жив и здрав, много късмет и големи риби ти пожелавам от сърце!

А за фидера - Владо фидера е спец № 1
но и Фори не му отстъпва, та ще натъманим една среща къде при теб къде при нас в Южните щати на Бг :D
да видим какво е дереджето

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]