Риболовен клуб "МЕГА"

Всичко за свиленградските риболовци
Дата и час: 05 Апр 2020 04:05

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Световно първенство по улов на шаран - Франция, 2009
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2009 22:02 
Администратор
Аватар

Ето, че започна и най-важната надпревара за нашия клуб и за България -

Световно първество по улов на шаран - 2009година.

FRANCE
21 au 25 octobre
CAZAUBON,
BARBOTAN et
MONTGUILHEIM(Gers)
Lacs de l'UBY
& de CHARROS

т.т. данни - 2700 км, с кола около 33часа
кординати:
43°56'4.75"N
0° 2'37.19"W

Желаещи за тренировка там, да пишат тук!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Световно първенство по улов на шаран - Франция, 2009
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2009 22:46 
Администратор
Аватар

Мисля, че по темата трябва да се пише в две направления

І. Провеждане на тренировка във Франция

ІІ. Участие на Световното 2009 във Франция

по т.І. - Щом е на два гьола - мисля, е редно да се отиде две седмици, първата седмица на единия гьол, втората на другия.
Колкото може повече риболовци от Бг - толкова по-добре. Целта е да се облови максимално голяма площ от водоема. Ако е разрешено използването на лодки, един екип от двама души ще прекара седмицата на вода, с помощта на Матрикс 3 де :shock: :geek: :ugeek:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2009 23:17 

мойто конкретно предложение е да се направи тренировка в края на септември или точно преди забраната за тренировки,първоначално плана ми бе на две места по 3 дена,но май ще треба да се ходи и на другото езеро,така че колкото и души да идем ще трябва да го направим раздвижено,мен лично ме притеснява това че в близост има термален извор и може би водата се изтича в езерото тоест това ще е различно от условията в който сега ловим утре чакам свръзка със шпрехаща французки и ще звънна телефон за тарифи условия и други разни,по груби сметки ще идат 700-800 лева за нафта на едно мпс към 500 кинти за винетки и такси по пътя.остава неизвестно таксата за седмичен риболов и евентуално такса ферибот.би следвало да сложим и 20-30 процента за непредвидени ситуаций,поне това ми подсказва житейският ми път и оттук нататък захранки и консерви за храна

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2009 00:32 
Аватар

браво да се стягаме

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2009 00:47 

аз вече почнах заприходих си страшилището при сподовете сантчъри утре утивам да тествам сентчъри ен джи гепам два и зафатам със захранки и дипове лиха работа

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2009 13:52 
модератор
Аватар

Петьо, понеже в Carp BG форума направи запитване, какво биха ти препоръчали за водоем в който се влива минерален термален извор, ще ти отговоря тук. Защо? Защото смятам, че тук има достатъчно достойни хора, които да ги коментират тези неща, нямам предвид себе си. Отатък се драска много и се изписват купища неверни неща, без да обиждам когото и да било. Това, че Свиленград е републикански не е случайно, но аз не знам на какво ниво се работи при вас, за да започна каквито и да са размисли и страсти. Предполагам, че французите работят.. :shock: :shock: :shock: и затова успехите им не са случайни. Не подценявайте противника. Всеки шаран е "жертва" на средата в която живее и бъди уверен, че французите изследват тази среда, за да подберат най-подходящите съставки и дипове за своята стръв. Определянето на Ph на водата е важно според мен. Става лесно, с елементарни тестове, които се намират дори в търговската мрежа :arrow: http://www.zoo-paradise.com/shop/index. ... 0-10.0&n=1
Аз разбирам, че това, което зачекнах е висш пилотаж и е НоуХау на всеки шаранджийски отбор и е по-добре да се прави при затворени врата. Ако все пак смятате, че има какво да се научи- вече съм пуснал тема "В търсене на най-добрата стръв". Предполагам Фори, когото аз много ценя и уважавам, не ми се сърди за темата.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2009 17:10 

Diman написа:
Това, че Свиленград е републикански не е случайно, но аз не знам на какво ниво се работи при вас, за да започна каквито и да са размисли и страсти.

Чист късмет беше :D
То калайката миналата година май само по състезания ходи, за риба не му остана време :mrgreen:

Diman написа:
Ако все пак смятате, че има какво да се научи- вече съм пуснал тема "В търсене на най-добрата стръв". Предполагам Фори, когото аз много ценя и уважавам, не ми се сърди за темата.

То идеята на Интернет е свободното разпространение на информацията.

И по повод повода искам да вметна няколко думи. Рибата в подобни гьолчета предназначени преимуществено за спортен риболов, по мое мнение направо си е отвикнала от естествената храна. Как един шарко ще папа буби, при положение че редовно го засипват с високохранителни протеинови топчета и зърнени култури? Тъй като мястото е изцяло непознато, единствената печеливша тактика би била шпионажа. По метода на опитите и грешките ще ви трябва сигурно един месец за да направите статистика на гастрономическите предпочитания на горките рибоци. Шпионажа го виждам по следният начин - първо, преравяне на цялото интернет пространство и изравяне на всички материали за атакуваният обект. Де да знаеш, може да попаднеш на статия в някое френско списание на тема спомените на едикойси победител на едионова си състезание на въпросната локва. Въпреки че те по традиция лъжат. Второ - като отивате на там вземете промишлени количества квалитетни национални питиета и си хванете плеенници да ги разпитвате. Проблема е че франсетата са шовинисти от всякъде и по дефиниция не говорят чужди езици, а като чуят френски с чужд акцент се правят че нищо не разбират. Вярвайте ми, комуникацията с тях е невероятен проблем - новите ми шефове са франсета и говорят на някаква смесица от френски и английски, дето схващаш около 20% от думите, а ти като им заговориш на чист английски след всяко второ изречение те прекъсват с please repeat. За това ако си хванете някой бритиш да снася инфо, по-добре. Те и без това са алкохолици всичките. Поради езикови бариери не мога да ви помогна в ровенето по нета.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2009 17:43 

Значи, до много голяма степен Фори е прав за разузнаването и в тази връзка бих препоръчал да дирите (ме) хора които живеят във франсето. Няма начин нашенци да не са се окопали по цела Франция, така че за сега усилията требе да се насочат към терсене на къртиците. Щом се намери такъв чиляк, да се помоли да се включи в некой от форумите на лизачите и да извлече макс информация за мястото, няма начин да не се пише из форумите им за това езеро.
Не бива да се пропуска възможността за черпене информация от Метин от Турция - той има много връзки с хора в Русия и цял свят и при добро желание може да помогне, освен това може да даде чисто технически съвети поради факта че е участвал на доста подобни мероприятия.
Не на последно място да се направи една среща с Пламен от Костенец, който бе на миналото първенство и ще даде много ценна информация. Среща сега, преди сезона когато спокойно може да се седне и поговори.
Трябва да се държи връзка с Дачката и Румил, тъй като те ще имат доста информация предварително.
До тук със сериозната част. ;)
А това с пиеньето дето предлага Форката ми звучи фантастично - изпращате една група убавци (начело с Илииката) една седмица в градчето с едно микробусче яка Свиленградска и дай, дай, е най много да им ударат по една свирка селските моми, ама па ша разберат за кво става дума. па може и да оставите Илииката като заложник до октомври, таман ша е разбил Франсетата и сичките им морални устои. :lol: :o :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2009 22:50 
Администратор
Аватар

Като цяло съм съгласен с вас,но:

1. Тренировката трябва да се проведе по рано от септември, поради факта че точно преди състезанието ще се съберат много разходи наведнъж и незнам дали няма да фалираме.
2. Ако отидем по-рано после ще имаме време за подготовка и провеждане на вече избрана концепция.
3. За статии в списания и интернет - нека всеки който попадне на информация относно тоя гьол, нека публикува тук, като аз ще се опитам да преведа текста на 100%.
4. Илийката е добре да бъде взет, за да разцентрова докрай противника - туй го може най-добре!
5. Нека да направим списък на всички които могат и искат да направят с нас една тренировчица у Френско. В зависимост от броя - ще направим списък с разходи и такси, мисля че груповото участие ще ни седне по-евтино.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2009 23:25 

кат ги гледам там каква таръпана е нема да ни е много приятно франселчовците да се разкарват с лодки върху маркера ми.а това ще е поне до средата на септември.затова и по реална до бойната обстановка ще е края на септември.а колкото до разходите стефчо нема разлика примерно ако предпочиташ лятото щото те парите се дават дали ще ги дадеш август или септември нема значение даже ако са нарочени за август ще ги оставим да отлежат при мен до септември :lol: .димане аз затова пуснах мухата оттатък да видим некой ще каже ли нещо по темата щото предполагам че водата там ще е по различна от други водоеми.а колкото до франселчовците отвратна работа имам чувството че половината от тях са тайни ченгета през 2000г ми са скри шапката от постановки и божур бонжур 10 дена ни вървяха зад гъзовете тогава сефте видех доносници в акция,чисти п....и

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]