Риболовен клуб "МЕГА"

Всичко за свиленградските риболовци
Дата и час: 17 Фев 2020 16:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: откриване сезон 2008 - лято
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2008 23:15 
Администратор
Аватар

01 юни - Ден на детето, ден и на откриване на риболова след забраната!!!

На "полето" са инсталирани два героя от МЕГА - Митко джей ар и Ицо Бакшев - до момента - нищо, съседи са уловили една 5-ца и това е засега!

Успех момчета.

Инак Стойко, Геша и Калин при преглед със сонара са ударили на воблерче 2 бели и две откачили се и едно зверско късане може и сом

Ние се включвамве от Четвъртък :!: :idea: :arrow: :ugeek:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: откриване сезон 2008 - лято
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2008 20:53 

Живот и здраве петък към 18 часа съм там ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юни 2008 21:19 
Администратор
Аватар

Фори носи повечко бири, че ако няма риба нашите ше са на привършване -знаеш как е...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2008 13:27 

Като за начало искам да спомена, че другаря Калайджиев го преименовахме на тенекеджиев, все пак фамилните имена са се давали доста описателно на времето, така че Тенекеджиев звучи доста по-точно. Половин час преди да отпраша за натам, реших да се чуя с него и той каза че няма да идва. Всички дружно го препсувахме, още повече, като разбрахме че се е залостил на някакъв платен гьол в северна България. По пътя се насладихме на отвратителното време, по цялата страна валяха дъждове, които могжеха да се опишат с думите - досаден, напоителен, силен и порой. Особено между Харманли и Любимец щеше да ни отнесе. А черният път от Дъбовец до язовира, беше в такова състояние, че се чуствахме, като в шейна. Намотахме към 2 пръста кал върху гумите, напълнихме пружините и калниците, абе с две думи кеф. И все пак към 19.30 пристигнахме живи здрави.

Изображение

Последва разпъване на въдици, ядене пиене и чудене как ще разпънем палатката в тази мокра трева. След много чудене, Стойчо си премести камиона и намерихме сухо петно с перфектни размери. Последва захранване, сядане на маса, една бабушка на фидера (беше се самозасекла) и една трофейна каракуда на пружина. Под трофейна имам предвид че беше с 4 пръста по-дълга от сандал 45/46 номер.
Мястото за съжаление тотално не беше подходящо за плувка, та на следващият ден много се зачудих какво ще правя два дена. Проблема беше решен много на бързо, като ме привикаха да влачим.

Първи тур - сутринта.

Гадно време, опити да вали. Не си взех фотоапарат, а трябваше. След обиколка из язовира, един откачен леврек, поради липса на кепче и един изваден, навлязохме в тясната част. Реших на бъзик да сложа един китайски кренкбейт, от тея дето са за жълти стотинки в Ибей. Малко след като навлязохме в теснината усетих удар.... И времето спря. Пръчката ми - триметров спинингов прът 5/25 с полупараболична акция, реши да се свие на две, а аванса на макарата весело запя. Угасинме двигателя и се почна едно вадене. Плетеняка предаваше всяко едно движение на рибата, аванса на макарата работеше идеално (перфектно сефте за дайвата, която дойде зимата от щатите), а моя милост си умираше от кеф. Докараш рибата под лодката, а тя ти развие 4-5 метра аванс и айде отново. След като сомчето, както се оказа, се поизмори, го дигнах леко над водата и Калин го хвана за ченето. Екстремия от класа. Сещате се че ми се губят малко спомените от останалата част на обиколката.

И поради липсата на фотоапарат, ще трябва да гледате снимки с кофти качество:

Изображение

(малко подвеждаща снимка, това е целият улов)

Изображение

а това е 4.200

Към обяд се прибрахме, хапнахме, захраних с фидера за да може да си лови половинката, препсувах Илийката че ми беше изпил половината уиски и излязохме пак с лодката. Лудницата по язовира беше невероятна. Лодки навсякъде, народа влачи, кльонка и се чудя как при толкова много лодки излизаше изобщо някаква риба.

Главните герои:

Изображение

Изображение

Лудницата:

Изображение

Изображение

Разходката я откри Калин:

Изображение

Познайте кой продължи серията:

Изображение

Но за съжаление следобеда не хванахме нищо повече. За сметка на това красоти не липсваха.

Изображение

Изображение

На сутринта - ставане в 6 и ей-такова време:

Изображение

Запалихме лодката, поразходихме се, точно срешу Ешек Тепе, въдицата ми се сгъна, засвири аванс и последва епична борба с един дънер дълъг към метър и нещо и широк 15-тина сантиметра. Продължихме към тясната част и като ни запраска един дъжд... Леле мале. Едвам успяхме да намерим място на брега, където да можем да излезем от лодката. Дъжда отмина на бързо, ние подкрепени от пословицата че сух гъз риба не лови, продължихме по тясната част.

Изображение

Изображение

Изображение

По едно време аванса на Калин засвири, чу се дългоочакваният вик - има риба, и дори си бяхме взели кеп. След една добра борба последва:

Изображение

Изображение

Брат близнак на моя от вчера. С 200 грама по-лек:

Изображение

Обнадеждени продължихме разходката

Изображение

Изображение

И това не беше най-дълбокото място:

Изображение

Изображение

Единственият остров на Ардата:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И както напече слънцето и вече решихме че няма да удари нищо въдицата ми се сгъна и се чу боен вик - Има рибааа!!!

Изображение

След като го зашихме това животинче, продължихме по жегата

Изображение

голяма част от народа вече беше си тръгнала, почти нямаше лодки, но уви, повече риби нямаше. Обиколихме широката част на язовира, след което стана доста късно и се прибрахме да събираме.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Като се прибрахме и се оказа че половинката е минала бойното си кръщение:

Изображение

Изображение

Събрахме, запалихме колата, следобедното слънце беше изсушило пътя перфектно и дадохме газ към София.

Равносметката е няколко изпуснати бели риби, поради липсата на кеп, една изскочила от лодката, пет хванати, два сома - 4.200 и 4.000, и малко каракуда 48ми номер. Много дъжд и вятър и невероятен кеф.

Специално благодаря на компанията от Свиленград за перфектното изкарване. Надявам се че такива мероприятия ще си ги организираме по-често.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2008 23:03 
Аватар

ми за мероприятията- от вас зависи.аз чакам Пафката да се обади да го видим какво може-да си премерим кльонковете дет се вика :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2008 23:12 
Аватар

пък Фори ти виж там за този плетеняк дето говорихмече мултипляктора ми не е много ефективен с този монофил-като лозарски тел е

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2008 22:52 
Аватар

sorry Стойко ама Стефан беше много зает ;)
Изображение
Изображение
Изображение
:lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юни 2008 17:05 
Администратор
Аватар

Последните свимки не са от Ардата

Гьола бе посочен от нашия приятел Драго-иглата.
Да ежив и здрав! Само трофейни риби като тази.
П.Киров снима и клип с пускането но явно не могъл да го качи. Аз ще го кача тия дни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юни 2008 23:30 
Аватар

да бе ама на платено -не се брои . То и на Раковски мияча хвана една 11-ка с една кьорава холта бре :) :) :) .на магистралния гьол

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юни 2008 23:43 
Аватар

ей тва ми го изкарайте от Марицата и ви признавам

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]