Риболовен клуб "МЕГА"

Всичко за свиленградските риболовци
Дата и час: 30 Мар 2020 06:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: МЕГА КАРП 2009
МнениеПубликувано на: 19 Май 2009 17:49 
Аватар

Като напиша нещо и хоп някой се хванеееее :D ей така хващам и рибките НА МАЙТАП :D :mrgreen: :D :D :mrgreen: :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Май 2009 19:57 
модератор
Аватар

Да бе,повярвах ти.........Малък ти е кепа за мен,а и незнаеш стръвта каква е,за влачка(косене) също неставам,абе мани мани и аз съм един образ............Язък,че ми умре циганката от предизборният ми щаб дето ме хвалеше...........

http://www.facebook.com/pages/Vratsa-Carp/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Май 2009 22:31 
Администратор
Аватар

Риболовен турнир МЕГА - ИЗДАНИЕ ІІ

СЪСТЕЗАНИЕ ПО УЛОВ НА ШАРАН В ЗАТВОРЕН ВОДОЕМ

МЕГА ШАРАН 2009
MEGA CARP 2009

Язовир „Каламица”, село Райкова могила, общ.Свиленград, обл.Хасково
28 – 31. 05. 2009г.

I. Условия за участие

- Продължителност 72 часа
- 25 отбора
- Такса за участие 100 EURO за отбор
- Награден фонд 1100 EURO + предметни, купи, грамоти.
- Правила ФИПС

*1000 лева ще бъдат дарени за Националната гарнитура за участие на Световното – Франция, 2009г.

II. Основни положения от регламента

Отбори
- от двама души състезатели, помощник (без право на действия, свързани с риболова), капитан
- от всеки клуб могат да участват двойки без ограничения, съгласно реда на тяхното записване.

Въдици
- всеки отбор може да използва едновременно до 4 въдици за шаранджийски риболов с дължина до 4 метра.

Монтаж
- всяка въдица трябва да е с шаранджийски монтаж, осигуряващ безопасността на шарана при късане на линията.
- Забранява се ползването на пружини, лепене на смеси по оловата, както и използването на повече от една кука при единичен монтаж.
- Разрешено е използването на ПВА конец, пликове и чорапчета.

Вадене и съхранение на рибата
- изваждането на уловена риба, става с помощта на кеп. Рибата се полага върху дюшек за откачване и претегляне от съдията. До идването на съдията рибата се съхранява в карп – сак. За претегляне се допускат живи, ненаранени и в добра кондиция риби от язовира.

Претегляне
- рибата се претегля от съдии определени при тегленето на жребия и срещата на капитаните. При претеглянето и записа на теглото се отбелязва вида на шарана / див, люспест или гол, огледален / време на изваждането и време на претеглянето. От съседния сектор задължително присъства при тегленето един състезател, който се подписва при констатацията на съдията. Зачитат се шарани и амури с тегло равно или по-голямо от 1500 грама.

Колите на участниците могат да бъдат разположени в близост до секторите, но не могат да бъдат използувани за придвижване по време на състезанието.

Транспортни средства на зрители ще се допускат само до определените места за паркиране.

При установено нарушение съдията съставя протокол в присъствието на участници от двата сектора, най-близки до сектора на нарушителите.

Контестации се допускат при наличието на основателни нарушения на правилника описан по-горе.

Забранява се:
- Ползването на личните МПС по време на състезанието.
- Вдигането на шум/викове, крясъци, блъскане на врати, музика и др. Засягащи пряко нормалният риболов на колегите по сектор/
- Паленето на огън, осветяването на сектора в посока към водата /с изключение на ползване на челник при вадене на уловена риба и последващо замятане/
- Посещаването на чужди сектори.

НАКАЗАНИЯ

При първо нарушение – санкция, изваждане на 1 кг от уловената от отбора риба.

При второ нарушение – санкция, изваждане на 5кг от уловената от отбора риба.

При трето нарушение – отбора се дисквалифицира. Губят се награди за първа уловена риба и за най-голяма уловена риба, както и отбора се изважда от таблицата на окончателното класиране.

ІІI. Програма

28 Май /четвъртък/
– 08.00часа – среща на супермаркет ПРОСТОР на влизане в Свиленград.
– 09.30часа – среща при фургона на водоема на капитаните с организатори и съдии
– 10.30часа – теглене на жребий
– придвижване на отборите до изтеглените от тях сектори
– 12.00часа – първи сигнал за разполагане на отборите по сектори, техническа подготовка.
– 14.00часа – втори сигнал - старт на риболова

29 Май /петък/
- състезание

30 Май /събота/
- състезание

31 Май /неделя/
- 11.45 часа – трети предупредителен сигнал
- 12.00 часа - четвърти сигнал - край на състезанието.
- 13.00 часа – награждаване на победителите

ІV. РАЗНИ

КАЛАМИЦА
Язовирът е с площ 500 дка. Средна дълбочина 3-6м. Най-голяма дълбочина 14м.
Дъното е песъчливо на места със закачки. Цвят на дъното от СИВО до Тъмно ЗЕЛЕНО.
Нивото на водата в момента е нормално, ниско в сравнение от миналата година. Пред някои сектори има места с водорасли, които ще са почистени с помощта на трактор.

Храна и напитки
Възможност за кетъринг на храна и напитки от страна на Арендатора. Те ще се поръчват и заплащат индивидуално.

„Рум /такси” сервиз
Възможност за поръчки на стоки от всякакво естество, от магазинната мрежа в град Свиленград, благодарение на подкрепата от страна на БУРДЕНИС ТАКСИ – Свиленград, тел. 0800 13 222, и 0878 13 22 32 – цена на курса 15 лева, по всяко време на денонощието.

Хотел
За колегите от по-отдалечени райони – при желание, могат да бъдат резервирани стаи в хотел в Свиленград, при пристигане в деня преди състезанието. Цена на двойна стая – 30лв. /цената не е окончателна/. При желание ми звънете на 0888 80 10 26 за уточняване на места и цени. Смятам,че така ще се спести изнервящо сутрешно пътуване, нерви и преумора.

Пожелавам успех на всички учстници!

НАСЛУКА

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2009 10:38 

До тук добре, ама що колеги не пишете нищо за Каламица към момента бре. С ченгел да ви вадим думите. Не се бойте от Хопелетата в лицето на мен и дофтора, нема да ви засрамиме, много.... :D
Както писах на едно друго място сега след земетресенията ша са сеца много яко от студената мастичка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2009 14:33 
модератор
Аватар

Краси, тази мастичка да не е част от стратегията ви спрямо съдиите :lol:. С нея погледа става така :roll: :D , а килограмите на кантара от 2 на 22 :lol: .

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2009 23:25 
модератор
Аватар

Леко се "Прилепвам" към Краси с мастичката.Ще споделя и моята,ако се наложи.Евентуално и малко домашни маслинки и направено по гръцки стереотип мезенце за гореописаната.А съдията........."Не е луд този който яде баницата,а този който му я дава" или не съм прав?Ало, съдията,няма да те чакаме цяла вечер.Та то всичко ще свърши бе.Бъди човек и ела на време за да не те търсим по бунгалата и да смущаваме съня на хората,а може някъде и бой да ядем та ша са налага Дофтора да са намесва.Краси,абе удари едно рамо,че сме близо да Анадола и може да стане некой гаф със мене.То на чужд гъз и сто "питона" са малко,ама все пак си е моят.Нали приятел в нужда се познаваше?М...да,И всичко започна от една неволно изпита мастичка...............

Последна промяна ceno_gadnia на 25 Май 2009 23:39, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2009 23:35 
модератор
Аватар

Абе ми ако стана и аз съдия?Леле не ми се мисли.С цаиси съм и не се знае колко риби ша ми се привидят.Ха ха ха.Я да чуя кой е този който не таласъмясва след няколко мастички?Има ли смели?М...........да,никой не си признава.Абе то бит и .......не си признават,ама айде.Нали ще сме близо до Анадола та ще ни е простено.Абе много рядко сте в този форум бе?Те тва немога да го разбера.Господин Калайджиев,Господа модератори и вие членове на клуба,абе дайте го малко по-семпло бе?Нека и този форум стане посещаем като другите.Ехо,има ли живи?Поздрави на всички и .............Успех на надпреварата наречена "МЕГА КАРП-2009".Да пребъде.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Май 2009 10:12 
Администратор
Аватар

Срамежливи са ни хорицата, затуй...!?!

Ама ти си пиши смело, нема кой да трие - се убави ора сме ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Май 2009 10:44 
модератор
Аватар

Здравейте пичаги.Пак съм аз.Защо Стефко трябва да ви отсрамва бе?"СРАМЕЖЛИВИ"?А като скубете шараните несте,Нали?Идвам утре на място за да проверя твърдението на С,Кала...........Ехо,..............Има ли живи.......................Май всички ги тресе яко подготовката-разбираемо е.Абе забравих да питам-ПРИЕМАТЕ ЛИ ГОСТИ?Вирбелчето каза,че сте мноооооого гостоприемни.А да видим.Изображение
А наздраве за всички участници и много ,ама наистина много добро представяне за всеки един отбор.Така ще е по-интересна надпреварата и ще има хъс и много спортни емоций.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Май 2009 11:28 
модератор
Аватар

Любопитен съм да видя "дилижанса" на Краси и Доктора :lol: :lol: . Сигурно пак са изкупили кооперативния пазар. Аз
ще бъда от "лекохвърковатите", а не от "тежкопреносимите". Възглавница, одеало, туба с кафе(щото алкохол не ми се полага), 1 въдица, бия си камшика, натискам педала и газ при големите шарани за среща с елита на България. Като разпъна умбата и забия трибагреника, значи съм готов да посрещам гости. За гости съм заделил специална хладилна кутия ;) .

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]