Риболовен клуб "МЕГА"

Всичко за свиленградските риболовци
Дата и час: 08 Апр 2020 12:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Я да ви видим сега
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2009 12:57 

Аз ще съм на Ардата от 4ти до 9ти дугият месец. Демек с събота зацепвам, а вие?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Я да ви видим сега
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2009 20:05 
Администратор
Аватар

Това не е ли цветница?!? Или се бъркам.
Ако имам път - съм там /че си заприходих въдица спинарче :mrgreen: :lol: :D /

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2009 15:55 

Фори написа:
Аз ще съм на Ардата от 4ти до 9ти дугият месец. Демек с събота зацепвам, а вие?

Аз бях миналия уикенд,чакам инфо за раздвижване на някои риби и сигурно ще отпрашвам след 9ти-по спокойно е някак си през седмицата.
В събота и неделя имаше куп лодки,включително и нашия кораб към който турнахме един нов мотор-Ямаха 9,9 четиритактов.Та си джиткахме из гьола да го разработваме-обаче сонара все беше празен от къмто риби-сега се затопли и сигурно към неделя ще е доста различно.
Успех ти пожелавам Фори-първата риба -сом да е...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2009 00:01 
Аватар

Ха дано , жалко че няма да участвам че са ми са се натрупали много простотии които трябва да свърша тези дни :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2009 00:32 
Администратор
Аватар

в едната простотия участвам и Аз :oops:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2009 11:32 

s_kala написа:
Ако имам път - съм там

Повярвах ти. Ако те видя на Ардата ще очаквам катаклизми в региона :D :D :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2009 14:21 

stoyko написа:
Ха дано , жалко че няма да участвам че са ми са се натрупали много простотии които трябва да свърша тези дни :?

Ей да не ме пропущиш за ГОЛЕМАТА ПРОСТОТИЯ. :lol: :o :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2009 21:27 
Администратор
Аватар

Фори написа:
s_kala написа:
Ако имам път - съм там

Повярвах ти. Ако те видя на Ардата ще очаквам катаклизми в региона :D :D :D

а на бас за сто лева :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2009 11:09 

Що не го видях това за баса, 100 кинта никога не са излишни.
Ей ви малко копи-пейст:

След уговорката преди един месец да направим един сериозен излет на язовира, се събрахме една малка агитка. Натоварихме колите и си направихме среща на караулката на магистралата, пътувахме нормално и ранният следобед в събота бяхме на място. Лудницата в събота беше невероятно, едвам намерихме място да разпънем палатките.

Изображение

Риболова почна в неделя. На влачене аз успешно се капотирах, Ванката извади 3 бели риби, а аз си направих извода че летните воблери по това време изобщо не работят.
За разлика от лятото, когато чудна работа вършат 11-12 сантиметровите воблери в ярки цветове, сега работиха 4-5 см в натурални. Също така блестящите волери не дадоха резултат, а само матовите. Рибите излизаха на редовните места - пред Ешека, на плажа срещу Ставре Димитрово и по дупките под чешмата на Бориславци.
Бойко през това време беше направил планомерно масово унищожение на бабушки на фидер. След като изгорях качествено в лодката, ранната сутрин ни изннада с минусови температури и екстремизма беше на макс. В понеделник почнаха да се бъзикат с нивото на язовира - метър надолу, метър и половина нагоре и навръх всичко се появи едно хууубаво течение. Резултата беше че се почуствах съвсем като на Дунава - фидерите се замятаха на 45 градуса, течението носеше хранилкие, а бабите пипаха едва-едва. Независимо от това си хванахме риба. Нисана и Ванката излязоха да влачат, Ванката пак беше заковал няколко рибока - включая и един много симпатичен кефал. Моя милост тренираше речен риболов на фидер. Нищо че бяхме на язовир. Разните ми идеи да ходя и да помятам малко железа и силикони, бяха пресечени от десетките въдици, нахвърляни във водата от всички посоки.
Вторник с Нисана зацепихме по калта по плиткажите с идеята да заловим някоя друга каракуда, резултата беше редовната уклейка и бабушка, само че в много по-малки количества. Покрай това се насладих на чудесната картинка на 7 белоглави лешояда, обикалящи около баирите.
Забравих да спомена че времето от типично пролетно-лятно се трансформира в късна есен. Ей ги лешоядите:

Изображение

Продължих да издевателствам над дребосъците с фидера, направих няколко плахи опита за риболов на плувка, но след около час изтичане с болото нямах пипане.

В сряда пак излязох да влача с Ванката, този път дори си взех фотоапарата. Ей ви малко арденски прелести:

Изображение

Изображение

Това е участъка който се намира грубо казано под Сеноклас. Чудя се дали да не се опнем там за откриването:

Изображение

Изображение

Изображение

За съжаление оптиката на сапунерката ми се е позацапала сериозно и е престанала да снима като хората.

Изображение

По едно време се отказах от каквито и да е бели риби и реших да се опитам да спася капото, като сложа едно малко салмо. В момента в който вече изцяло се бях отказал от риболова и реших да се насладя на разходката, пиейки бира и лющейки семки, фофлера заора по дъното и малко по-късно спря да играе. Реших че съм закачил някакъв боклук и почнах да го вадя "на водни ски", след което с огромно учудване разбрах че съм хванал риба:

Изображение

Доколкото разбрах от подвикванията от съседните лодки, резултатът е бил добър, като за деня. След като се прибрахме, полових малко на фидер, на следващия ден събрахме и си тръгнахме. Тамън времето се беше оправило и течението спря.
През времето докато бяхме там, на отсрешният бряг се ловиха успешно бели риби от брега на тапи в дупките покрай брега. На залива на Бориславци беше невероятна лудница от палатки, дочух че ловили шаран и каракуда, но достоверни сведения нямам. Между Ставре Димитрово и Ешек Тепе имаше относително малко хора, на ръкава на Ешек тепе се бяха събрали бая народ да ловят на плувка. На плажа срещу Ставре Димитрово за голямо учудване нямаше палатки лятно време имам чуството че трябва да застреляш някой за да си намериш място там.
Те това е и после някой да посмее да ме обвини че не давам инфо за язовира :wink:

Ей ви и малко снимки, че тоя път ептен ме домързя да снимам.

Времето беше основно тетакова:

Изображение

Героите на деня:

Изображение

Приводняване:

Изображение

Айде газ:

Изображение

Колкото повече пълнееше луната, толкова по-зле взимаше бялата риба на влачене:

Изображение

Бой!

Изображение

Лека утринна мараня:

Изображение

Природозащитниците да не гледат! Това беше импровизираната пушилня за риба, която даде мноооогооо вкусен резултат. Ако някой ви каже че плевелната риба няма добри кулинарни качества, не му вярвайте.

Изображение

Героите:

Изображение

Моя милост с част от улова, ухилен като ряпа:

Изображение

Ами май това беше.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2009 15:38 
Администратор
Аватар

Браво Фори!

Чаках да се закачиш на тоя бас, че да си платим бензина до гьола, ама нейсе!

Добър излет, въпреки че е малко рано.

Ще те почерпя на следващото виждане, че ми хареса таниската ти :)

Бъди здрав, много късмет, големи риби и хубаво време!

Наслука

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]