Риболовен клуб "МЕГА"

Всичко за свиленградските риболовци
Дата и час: 08 Апр 2020 12:11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Откриване - летен сезон 2009
МнениеПубликувано на: 22 Май 2009 16:39 

След като успяхме да закрием относително успешно, предлагам да направим откриване пак там.
Харесал съм си едни места, горедолу така изглеждат:

Изображение

Има достъп само с лодка. Падат се точно срещу Ставре Димитрово. Нямам никаква идея за това какво и как излиза там, но мястото ми хареса.

До тогава остават някакви си скромни 2 седмици. Топката е у вас ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Откриване - летен сезон 2009
МнениеПубликувано на: 26 Май 2009 19:49 
Аватар

мястото се казва" вечниs огън" и дава основно есента . Гаранция че ще е окупирано още дни преди откриването щото има достъп по суша от към Маджарово ,ама знае ли се :?: ;).Дьлбочина-6-8 м на 60-70 м на вътре. май е малко дълбочко за откриване ама пък Ешека е на близо

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2009 12:07 

Айде и за понеделника си пуснах отпуска. Очаквам организация от към ваша страна :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юни 2009 15:59 

Мястото не е точно "вечния огън"-огъня се пада по вдясно след заливчето и там спокойно се стига с кола.
На точно това местенце съм ги мъчил на плувка,но без особен успех-инак дъното е здраво-камънак.Обаче пък за бивак си е супер-дано и риби да се свъртят...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2009 19:46 

Е, не отидохме там. Ето репортажа за мероприятието:

Няма да пиша колко очаквано беше това мероприятие, с какви нерви и нетърпение го чакахме. Подозирам че ви е ясно.
В петък, се чупих с 2 часа по-рано от работа и се прибрах да товарим. Резултата изглеждаше така:

Изображение

Умрях си от кеф че каяка и бокса паснаха идеално на покрива. Пътуването с каяк на тавана по магистралата е забавно. В момента в който качиш 120 и те предупреждава. Стигнахме относително ннавреме и без инциденти, само дето установих че като минеш 50-тина км е хубаво да дозатегнеш коланите. След първото дозатягане, повече не се отпускат. Пристигнахме доста късно (и слава богу че пропуснахме сватбарските изпълнения). Народ на язовира - като немци по слънчев бряг през сезона, гърмят чалгии от всяъде, стреля се и се хвърлят пиратки. Моите хора бяха запазили много читав лагер, като се изключи факта че мястото се ползваше за водопой от 2 стада крави. Разпънахме, пийнахме узо и ракийка, на суринта откъртихме здраво до към 9. Разпъвах каяка един час, закачах оборудване, пих кафе, през това време Милен реши да тества как ще гребе сам с оушън дуо-то. След 20 минути се прибра:

Изображение

С това сезона ха риболов с каяк беше открит официално.
Натоварих се и аз:

Изображение

Оборудване:

Телескоп на Колмик с мек връх и акция до 150 г за влачене. Върха чудесно отработва вибрациите на воблера и е достатъчен бегъл поглед през рамо за да видиш дали воблера играе.
Шимано катана 10-30 за лек спининг и вертикални примамки.
Дам калибър 7-28 с мулти за тежък джиг спининг.
Стоманено въже с карабинки за уловената риба.

Go-go-go!!!

Изображение

Маршрута за деня е означен с червената линия:

Изображение

Тръгнахме от чекпойнта на който се събират двете линии, спряхме на вторият чекпойнт да помятаме малко примамки, за сефте лових на джиг да си призная и поради това имах 2 изпуснати удара. Все още не мога да засичам с лявата ръка. Като дойде мултито с лява дръжка, ще видим как е положението. Продължихме покрай плажа, влязохме в тясната част, помятахме малко примамки и се качихме по устието на Маръшница.

Изображение

Изображение

Изображение

Зелено, тихо спокойно и най-вече ги нямаше стотиците лодки бръмчащи из язовира. А ето ги и другите герои:

Изображение

По едно време Милен се отдаде на лов на птички с воблери :lol: :lol: :lol: Наблюдавах с интерес и все се надявах да щракна разни интересни кадри на обръщащо се оушън дуо.

Изображение

Е, не ми се получи да щракна такива кадри. Излязохме на началото на каньона и викнах спасителният отряд да ни вземе на буксир че вече всички бяхме каталясали от гребане. Докато чакахме Стойко с лодката, имах един чудесен удар на джиг, но уви не засякой като хората и не успях да извадя рибата. Дойде спасителният отряд, вързахме каяците за лодката, аз се разпльоках върху моя и се замислих че само една биричка ми липсва. Невероятно, но се оказа че и бира имаше. Сипах си бира, пуснах един воблер зад нас и по едно време - дрън, опс една бяла риба в каяка. Чудно, спасих капото за деня. Вечерта излязохме да кльонкаме със Стойко и Каллин. Резултата бе това:

Изображение

Малко, но от сърце, а и като за сефте на кльонк не беше зле. Ако не бяха свършили и живите рибки, ехехе...
Обаче имаше и малко негативни емоции:

Изображение

белезите от мрежа, нали ги забелязвате? Мамка му и прасе, трябва да открият и ловният сезон за токаджии и мрежари.
Ден втори.
След прибирането към 3 сутринта и пиенето на ракия до 4, едвам се измъкнах от палатката в 9.30 и то само благодарение на жегата. Милен и Ели бяха забягнали още в 6, че дори се върнаха с риба. Аз реших да цепя в противоположната посока. В язовира си гребах от яма към яма (бях си набелязал по-дълбоките места още напролет) замерях ямите с джигове с идеята да дигна още някое сомче, но уви неуспешно. Както се изкатерих до въженият мост, реших да се разходя по Арда нагоре.

Изображение

Е нема такъв кеф - тихо, спокойно, лек ветрец, пеят птички...

Изображение

Изображение

По едно време се натъкнах на банда чапли, които си човъркаха нещо в реката:

Изображение

До сега не бях виждал толкова чапли накуп. По реката има прекрасни места, някой ден смятам да се разходя поне от Маджарово. И без това искам да разгледам резервата за грабливи птици.

Изображение

Изображение

Изображение

Да ви кажа честно, риболова хич не ми липсваше, както и капото изобщо ме ме притесни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2009 21:39 
модератор
Аватар

Браво Форка! Като гледам тия снимки, забравям че имам чаша и пия от бутилката :lol: С тия свиленградски хаймани шега не бива. Очаквам включване на Стойко.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2009 22:24 
Аватар

Само да минат тез състезания и ще заформим един излет за сериозни риби :twisted: .Че ме сърбят ръцете да пречукаме някой мустак, докато не е още много топла водата :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2009 23:19 
модератор
Аватар

Ще, Стойко, ще! Аз и сега много исках да си пия коктейла с вас, но пуста му работа- нямаше как.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2009 10:09 
Аватар

Браво пичаги, супер репортаж. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2009 13:02 

Милен написа:
Дам... мислех си , когато си купувах каяка, че ще го ползвам само за разходки, но сърце рибарско не издържа и първия риболовен поход бе планиран за откриването. Фори имаше гостоприемството да ни покани с Ели да се присъединим към палатков викенд на яз. Ивайловград. До сега не бях ходил там, но имах спомени за внушителни сомски улови.
Цяла седмица преди да тръгнем в петък мисля и дооборудвах каяка. Първо закупих котва 0,700кг. и 60 см. верига. Монтирах ги по системата на Доктора със свинска опашка, но при сухите тествания се оказа, че подвижната кръгла тежест, при късване на свинската опашка изпада през горната част на котвата. Споделих с Фори възникналия проблем и той веднага измисли решение - закачаме един карабинер през ухото на котвата и така нямама как подвижната част да изпадне!
Ето снимка на котвената система:

Изображение

Изображение

Следващият важен въпрос беше как да пригодя каяка за риболов. Имах 2 алтернативи - стойки на корпуса или подвижна част - щайга. Избрах на този етап щайгата. Проверка на мазето на баба ми показа, че има 3 размера щайги, но за съжаление нямаше от онези дебелостенните от едно време, ами само едни с тънка пластмаса :cry: Избрах най-подходящият размер и 1 метър ПВЦ тръба бе разрязана на 3 части, от които се получиха добри стойки за въдиците. Едната стойка монтирах под 70 градуса, за влачене, а другите си бяха на 90 градуса. Фиксиране със свински ооашки и системата заспа. Оставаше място в щайгата и за примамките и за котвата с въжето. Ето снимчици отблизо:

Изображение

Изображение

Всичко беше готово и в петък след работа потеглихме. Пристигнахме по тъмно в лагера. Бат Стойко, брат му Калин и техен приятел бяха намерили едно от малкото свободни местенца по този огромен язовир. Казаха, че до сега никога не са виждали подобно стълпотворение на язовира...явно хората са бягали от изборите :lol:
Хапнахме и пийнахме бързичко и се покрихме по палатките. На сутринта станах в 6, но имаше адска мъгла и бе студеничко. Никак не ми се мокреше и полегнах да събера още малко сили. Към 9 слънцето проби и стана приятно. Както си мислех, че съм взел всичко необходимо така се оказа, че съм забравил рибарския елек с 90% от примамките. Разполагах с 3 воблера за влачене, няколко малки блесни, силикони, но само 2 глави за тях. Добре, че Фори ми даде 4-5 воблерчета за влачене и 1 джигова глава, която в последствие скъсах...
Брат ми искаше да отиде и да се разходи по другият бряг в търсене на непознати туристически местенца и обмислихме по каква система да стигнем на около километър по вода от нашия лагер. Не бях гребал до сега каяка сам и не бях сигурен дали ще мога да се върна обратно след като го оставя. За целта реших да направя едно тест драйфче, като направя опит и за влачене. Седнах на задната седалка на каяка, имах готовност ако не върви добре каяка да се преместя по средата и тръгнах... Учудващо добре ми се сториха нещата. Дори пуснах една въдичка да повлача за бяла рибка. На прибиране от теста аванса на макарата просвири и изкарах първата си рибка от каяк:
Изображение

Изображение

Едно стадо крави атакува лагера ни в опит да стигне до водата, но успяхме да го отблъснем...

Изображение

Изображение

Изображение

Малко позиране преди отплаване... и тръгнахме към другият бряг:

Изображение

Оставих брат ми и се върнах обратно в лагера. Фори беше готов с неговия каяк и потеглихме в търсене на хищниците из язовира.
Изображение

Отново на влачене ми чукна и първото костурче от каяк:
Изображение

Последва и втора малка бяла рибка, която си замина обратно да извика баба си:

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=uIlAEV08nn0&feature=channel_page

Влязохме в каньона на язовира, в търсене на сянка и стигнахме до устието на р. Маръшница - райско местенце и много спокойно, на фона на лудницата по язовира.
Закачих един от малкото воблери в короната на едно дърво и реших да изпробвам стабилността на каяка. Изправих се на 2 крака и балансирах учудващо добре... Фори дебнеше от разстояние да ни снима как се обръщаме, но за щастие не се получи :wink:
Изображение

Жегата ме напече и силите ми намаляха... Ели реши да ме изкара от устието на буксир и почна да гребе само тя.... ето и резултата:

http://www.youtube.com/watch?v=PBXW5-0ZB7M&feature=channel_page

Върнахме се обратно до началото на каньона, където имаше обхват на телефона и се обадихме на Стойко да дойде да ни дръпне до базовия лагер.
Изображение

http://www.youtube.com/watch?v=WU1AQxivlBQ&feature=channel_page

Завързахме се за лодката и допърпорихме до лагера. По пътя Фори беше пуснал да влачи и закачи бяла рибка:
Изображение

Подбрахме и брат ми от другия бряг и посрещнахме прекрасния залез:
Изображение

Сомаджийте, се подготвиха за вечерния риболов, а останалата част от групата направихме барбекюто и салатката. Не дочакахме сомаджийте и едва сутринта разбрахме , че са имали успех с 2 сомчета.

В 7 станахме с Ели и влязохме да хванем сутрешното кълвино. Още на излизане извън обсега на захранените петна на шаранджиите до нас, Ели закачи бяла рибка. За съжаление малка, но все пак риба :wink:

Изображение

Последва внимателен релийз:

http://www.youtube.com/watch?v=LKK6_pZVCrQ&feature=channel_page

Отчетох се и аз с едно костурче:

Изображение

Ели поведе резултата с един мерен клен, стръвно налапал воблера за бяла риба...

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=QO1202GZoE8&feature=channel_page

Прибрахме се към 10 на брега и се покрихме под сенките, че започна страшна жега. Едва се дишаше в неделя.
Набелязахме много интересни и потенциални места за следващото ни идване на язовира и се зарекохме пак да дойдем!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]