Риболовен клуб "МЕГА"

Всичко за свиленградските риболовци
Дата и час: 23 Фев 2020 01:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: КАСТЕЛ - 13-17 Април 2011
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 12:20 
Администратор
Аватар

За тази година, пръв по-сериозен излет планиран от доайена на риболова Вирбела и останалите участници - Владо Доктора, Диман, Цанко Крепежа, сина му Жорето Шарпер и моя милост. Основното ядро дебаркира още на 13 но времето не позволи разгръщането на 100% на бойните единици. Моя милост, скромно се включи към мероприятието чак в Петък. Ако не друго, то поне им заведох хубаво време. Е, и рибите не закъсняха.
За съжаление получих пробойна в оборудването ми - фотоапарата не сработи и си умрях на мъка.
Но колегите ще пуснат всичкия наличен материал.

Диман ще ви разкаже и за рибите, топчетата и цялата химия за успеха на начинанието.

Съвсем в края при нас кацна и едно пиленце от сините камъни ... :lol: :D :) с благодарности на Миро, съпругата му и двете разкошни деца за добрата компания.

Аз, естествено бях капо, но в случая бях възпрепятствам да стартирам в първите дни - но както се казва по-добре късно отколкото никога, а някой беше вметнал - където ловя - не повтарям :lol: :D :) :mrgreen:

Благодаря на героите от този излет и им желая слуката да не ги напуска!
Наздраве

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: КАСТЕЛ - 13-17 Април 2011
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 18:31 
модератор
Аватар

Все още не разполагам с всички снимки, но някои от тях могат да се видят тук :arrow: http://diman.snimka.bg/fishing/yaz-kastel.585999
Като цяло риболова на Кастел се оказа трудничък, поради гадното и най-вече променливо студено и дъждовно време, променлив вятър, отрицателни температури през нощта, както и някои други причини от местен характер, на които в случая аз изобщо не се връзвам, защото излета за мен беше в графата "Частен". Трябва да ви призная, че тръгвайки от Търговище за Кастел, аз бях твърдо убеден, че риба няма да хвана, но това се случи, защото нещо ме хванаха бясовете, заинатих се и почнах да щурея. С това си поведение на моменти липсвах на компанията, извинявам се официало, но трябва и вие да свикнете с характера ми 8-) . С една дума- минах през всички перипетии и пречки, за да бъда в уговорения ден и час на язовира и се видя с близките си приятели.
На снимките ще видите Цанко Крепежа и Георги Острието от Димитровград(баща и син), с които бях в едно бунгало, едни изключително приятни хора, които виждах за първи път, оборудвани и готови за атака на 100% с най-съвременен и актуален хардyеар, аз пАк....в стил "Lite" :oops:
Следва продължение.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2011 14:46 

След една дълга и изпълнена с нетърпение и нерви подготовка, след уточнения и бурна кореспонденция дойде и денят сряда.
Доктора е пред нас в 9.00 часа, камарата с багажа е натрупана и пренаредена в колата, ние сме седнила като селски кметове във файтона преди избори и се понасяме на изток. Целта е яз. Кастел.
Вече сме се чули с Цанко - крепежа, който изминавайки разстоянието от Димитровград до Севлиево за рекордно кратък срок със прекрасният Жорко- синът му, подкрепяни от Диманката от Търговище вече са до водата и всичко е под контрол. Бирьовката е на масата, краката на високо и погледите отправени към водата гледат играта на шаранюгите.
Ние пристигаме към обяд и сварваме компанията в трескаво подготовка, целата химия е на линия, тоягите са във водата и тримата на чакат за да се включат в разтоварването и подготовката за хвърляне.
Първите ми впечатления от т.нар. язовир, не са особенно прекрасни - смятах че отивам на язовир, а то се оказа едно преградуено дере като в най широката си част не надминава 150 метра, а дължината е не по-вече от 8-900 метра. Вярно че през средата минава дерето и е дълбоко около 12 метра, но тази дълбочина е на ширина около 4 метра. Ясно че тука дистанции няма да се гонят, още по-вече че не сме предупредили стоящите отсреща да носят каски....
Багажа е свален, настанени сме по бунгалата, въдиците са нахвърляни и се почва великото тайнство - чаканьето.....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В очакване на ръъъънове и чудене с какво да запълним времето зехме да се оглеждаме за маса и столове, щото шарана гладен или не, ама ние сме гладни и жадни и така тука, там и хайде на поляната

Изображение

е да де, ама щастието се оказа кратко - ветъро и дъждот не ин подминаха, че като се почна един вятър, един дъжд та два дена непрекъснато - абе добре че беха бунгалата и духалките дет си носехме щото иначе можеше и да не мога да пиша тези редове, но както знаете ние сме готови за всичко и ето какво успяхме да спретнем

Изображение

Изображение

след което последва както се и очакваше

Изображение

и така до вечерта, когато щем не щем трябваше да половим, нали затова бехме дошли чак до тука. не че имахме рънове, но при това рошо време и тия яки мезета и това си е успех

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ловихме квото ловихме, но както ще видите от нищо не се лишихме

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

за сега те това е положението, за по-вече подробности в snimka.bg албумите на virbela

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2011 14:58 

Леле мале, за малко да забравя да кача най-важните снимки от излета

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

макар и със закъснение, той са включи активно в .......яденето и пиенето, а в риболова по нищо не му отстъпихме тия с капото......но без него излета щеше да е куц.
Стефко, на следващият съвместен излет обещавам да хванем и риба.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2011 07:45 
Аватар

Еййййййййййййййййййййййййй, густооооооооооооооооооооооо, харна чета сте се сбрали, браво, радвам ви се като на 20 кила шаран ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2011 09:53 
модератор
Аватар

М....................да

Верно са арна дружина па и арен купон са спретнали..............

Браво дружина

http://www.facebook.com/pages/Vratsa-Carp/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2011 20:52 
модератор
Аватар

Е те така започнаха нещата, след като s_kala(моето вдъхновение) се появи на хоризонта и каза: От този момент шараните започват да кълват :shock: . И позна :lol: . Стефко, благодаря ти за хъса, който ми даде, за подаръците-приятно ме изненада и на цялата бойна група- благодаря ви, приятели, беше повторимо изживяване, дай Боже!

Изображение

Изображение

9,600кг на рибно топче, дипнато в дип"UltrabaitCarp" и люта пудра за студена вода+PVA.
Останалите рибки 4-5кг също бяха подмамени с рибни топчета(рецептата е собственост на клуб "Мега"- всички права запазени :lol: ), дипнати в дип Scopex и пудра+PVA.
Имах удари, но празни на "Hot Anise" и "Mussel", но след смяната на куките и най-вече след пристигането на Стефко, всичко си дойде по местата.
Захранка: 2-годишна карашмела от царевица, жито и коноп + 1/2 топчета, стари, разни(пак на рибна основа). И мнооого олио ;) :lol:
Всички стръви и бъркочи са любителски-гаражпром грейт куалити и няма такива, закупени от магазинната мрежа.
Те това е.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Апр 2011 11:01 
Аватар

Ето това е тактика!
Сега виждаш ли сам какво е да хванеш риба и какво е ако има нужда да промениш на тези топчета !!!
Относно това перфектна роля играе и рибно топче хот демон в комбинация с 1/2 топче скопекс ;)
Ето и мойта риба от преди 2 години!
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Апр 2011 14:02 
модератор
Аватар

cucko написа:
... хот демон...

Като спомена за този аромат, искам да ви споделя малко впечатленията си от него(мисля че беше на фирмата Starbaits, а дипа на Sharper).
Подходящ за студена вода през студените месеци, поради пикантния си аромат на лют чипс или нещо такова, изключително силна, натрапчива, но не остра миризма, която остава задълго в рецепторите и се усеща от доста голямо разстояние. Дотук всичко е добре. Но...само аромат. Което на мен не ми стига. Оказа се, че дипа няма никакъв вкус, по-скоро блудкав, с лек привкус на каучук-изгоряла гума или нещо такова, дори не задълбах да му изследвам бих казал никаквия вкус. Моят извод е, че този продукт е ущетен откъм вкусови качества. Нещо, на което аз лично много държа, защото буквално пропивам топчетата с дип. Какъв вкус трябва да има едно топче и един дип е вече друга тема.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Апр 2011 14:40 
Аватар

Може би е така!
Според мен е направен така че да си ги дипваш предварително поне 24 часа за да попие в топчето и в същото време концентрацията му е нормална от колкото силно концентрираните !
Сякаш съотношението му е в нормални количества на изпускане във водата!
Но аз тогава не бях го дипвал,а само топче от пакета+ 1/2 скопекс за презентация в комбинация-бях захранвал само 10-15 топчета хот демон,а като се има предвид и само 1/2 скопекс .....от колкото без ;)
Неможаха да ме очароват хот демон,но имам добри новини за тях!Наистина Дидо с когото бях на Радута,след като се разделихме на другите сектори той хвана 2 шарана-18 и без малко 20 кг. значи ловят,но не навсякъде и не по всяко време! :roll:
На динамитс байтс Spicy Tuna & Sweet Chilli също са на такава основа и на Радута хванах шаранче и мисля че имах още 1 + 1 дето замина в закачките-пробвах ги само като стръв от едно топче 26 мм,леко забелено+ друго топче но не помня вече какво-дали поп ъп дали от същото дали друго потъващо но без дип и си работи пробвал съм ги само за 30 часа защото експериментирах и с други!
Затова навсякъде е различно,но въпроса бе с малко информация ще се постигне по-добър избор на тактика захранване и презентиране! ;)
Въпроса не е само до късмет,а трябва и малко повече мисъл и вяра!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]