Риболовен клуб "МЕГА"

Всичко за свиленградските риболовци
Дата и час: 17 Фев 2020 06:41

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Каква стръв използвате за риболов на шаран?
1. Топчета от търговската мрежа - Произведени извън БГ. 0%  0%  [ 0 ]
2. Топчета от търговската мрежа - Произведени в България. 0%  0%  [ 0 ]
3. Топчета - собствено производство. 25%  25%  [ 2 ]
4. Царевица 12%  12%  [ 1 ]
5. Тесто 0%  0%  [ 0 ]
6. Качамак 0%  0%  [ 0 ]
7. Царевица и топчета 62%  62%  [ 5 ]
Общо гласове : 8
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Каква стръв използвате за риболов на шаран?
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2012 15:18 
модератор
Аватар

М.......................................да.

Точно заради горенаписаното на едно друго място изразих мнение,че желая да ми гостуваш и да мога да седна до теб и да погледам...................
Не,че кучето с гледане е станло касапин,ама пък мога и да науча нещо друже.

Човек се учи докато е жив.

Поздрави

http://www.facebook.com/pages/Vratsa-Carp/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2012 00:59 
Администратор
Аватар

cucko написа:
ceno_gadnia написа:
....

Заглавието е:

Аз вече гласувах за 3

По тази молба отговарям на Калайката
s_kala написа:
Надявам се че Сиско ще бъде доста деен в тази анкета!?!

И според водоема, според сезона,според природни явления,според дните ми на излета,според настроението ми,според желанието ми,според силата ми и т.н. което отвътре ме накара да сложа дадена стръв,тактики и мн. други!
Има неща които и с думи е трудно да се обясни! ;)
Аз не цела вече ейтъй колкото да имам удари...писнаха ми мушмуроци да ме разиграват,така, че предпочитам да съм капо и ще съм пак в по-голямо настроение,ще придобия повече опити за следващ път и те така докато съдбата ми отговори дали съм добър,дали имам поне мъничко късмет,дали заслужавам да имам връзка и с риби които мълчат...един начин на живот как да разговаряме с тях с разнообразен риболов като им предлагаш разнообразна храна- това са различните видове топчета даващи определен сигнал,апетит,стимул,усвояемост на различни по големина и породи риби с различните им сетиви в много много фактори за да го формулироваш да сработи в определено състояние на водата,температурата,дълбочини,следва съвкупност и от други фактори като рибни конкуренти,естествена храна,тип дъно и много други.....един вид чувствам се различен, докато снимките са за споделяне на радостта ми с вас които не усетиха, не видяха и т.н. ;)
Това не е със цел реклама, а повод как и вие да опитате нещо различно според вашите виждания, въображения, където и аз мога да се изненадам от нови опити и потребности даващи добър успех в риболов на шаран!Знам, че простите неща става сложи, така и обратното и всеки ако се старае ще намери уравновесение как да примами трудни риби!
Както обясних за топчетата Банан и Мида-двете са различни и ловят различно и различни риби.Затова продължавам с нови рецепти,нови структури...трудно е но е приложимо за тест за да разучим характерите на определени риби!
Обяснете си го както на вас така и на приятели,непознати и др.Искаш да се запознаеш със звездата например във футбола Меси от Барса, ти трябва да направиш всичко възможно как да се доближиш до него за да му стиснеш ръката или да ти даде автограф или дай боже станете приятели!!!

Като погледнеш Кевин Неш как си има водоем в двора с трофейни риби, следва същото без конкурентна храна!т.е. тества се само Кевин Неш продукти! ;)
Омеша ли се работатата от към стръв и захранка и при него риболова ще се усложни както се случи и на някои от нашите водоеми! ;)

Ето затова си вярвам, че все някога би трябвало и на големите водоеми шараните да предпочетат и на топчета, а не само ца царевица защото със царцата има риби конкуриращи се с шаран!Както казах стане ли въпрос за улов на шаран на първо място предлагам топчета...това не е само храна колкото рибата да не чувства глад или апетитът й да я накара да търси и друга храна!Както е казано никой не е по-голям от хляба, не го ядем самостоятелно нали,а му слагаме поне маргарин и шарена сол...и т.н.
Лесно е да се каже, че шаран на еди си кой водоем не взима на топчета!Докато не пробваш да експериментираш никога не казвай, че не взима и на тях!Лесно е на царца но това за мен е едно и също,защото всеки може да го направи, нищо че и в царцата има различни съдържания в различните му сортове!

8-)

Браво Сиси!!!
Напълни ми душата!
И аз тръгнах по тая пътека - само топчета!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

За тях ще има доста инфо, снимки, трофеи и др. ............................. скоро :D ;) :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2012 08:19 
модератор
Аватар

Стефане.................

И ти ли Бруте?

Човеко се прекина да пише,а ти .............

Скоро щяло да има резултати.

От кое?

От футболните резултати или от цените на горивата или .............

Аде де,то хората вече дадоха резултати.

Напъни се малко.

Поздрави :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2012 12:08 

Е те затова обичам Калайката - винаги при него е в бъдеще време.... :D

Пичове вие сте много интересни бре, ами че с напредването на технологиите естественно се промени не са мо начина на риболов, техниката и стръвта.
Преди 40 години кой беше чувал за боили, монтаж на косъм, байтрънери, тояги по 3.60,90, ротподове и сигнализатори. Ми че последните години се появиха (у нас) всички тези новости. Естественно, че и шарана се промени с промените, промени си навиците, промени си начина на хранене. Кога съм мислил аз, преди 40 години, че ще мога да диря шарана на 100 метра от мястото на поляната. Лошото е, че първо намаля рязко популацията, а от там и количеството на рибата, рибата стана капризна, а това доведе и до създаването на новите техники и тактики.
Да, много добре е да дириш шарана и да залагаш само на топчета, ама я си помислете колко могат да си позволят риболов единственно и само на топчета (сумата само за топчета за подхранка и за монтажа е бомбастична), така че и при нас нещата не са еднозначни. Аз като възпитаник на старата школа ще река, че най-големите си успехи съм постигнал при риболовна т.н. сандвич - плочките кюспе по средата с качамак на основа кюспе, да вярно че ползувам две куки, но вероятността да глътне и се нарани рибата също е нулева при този монтаж, а да не говорим, че този метод е незаменим при водоеми пълни с треви и водорасли. А царевицата никога няма да излезне от въоръжиние по простата причина, че е най-евтиният и нерядко най-предпочитан деликатес от шарана.
Имам случай когато монтажите ми са с хранилка на която следва монтажа на косъм а на хранилката т.н. качамак, прекрасен метод, та така направената анкета няма (поне за мен) еднозначен отговор.
Важното колеги и приятели, е да сме до водоема, въдиците да са във водата и ние яко заредени с адреналин да чакаме поредният ръъъъън.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2012 12:31 
модератор
Аватар

Много добре казано КРаси
и още по-добре обяснено.

Аз съм си царевичар...............

Поздрави

п.с.Не ,че необичам и кюспенцето....... :oops:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2012 13:01 
Администратор
Аватар

Вярно бе Краси, как съм забравил да пусна в анкетата и стръв - ЖИК-ТАК ;)

Царевицата и кюспето са и са били №1, но ние сме мазохисти :lol: :D :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2012 14:35 
Аватар

Така де, то ако ще ловим по модерния начин нека да не пестим и от най-важното- захранката и стръвта с която да примамим рибите!
Вирбеле ако можеше да бъдеш на моите години нямаше да пишеш така!Аз те разбирам напълно и тогава модерния ти риболов е бил в друга ера!Няма как например аз да почна да ловя с тези монтажи с които ти си ловил при положение, че вече има измислени нови монтажи които ги правят по-удобни, по-лесни,по-безопасни,по-здрави и т.н....до успешни!

Когато сме на водоема не може да смесваме чувствата с всичко и с всички!Или ловим или не!Ако ловим то спазваме процедурите от до в шаранджийския риболов!Ако сме само за софрата ще се съберем на Пампорово или на вилата ти и така на спокойствие си правим шегички и закачки! ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2012 14:54 
Администратор
Аватар

Сиси,
в риболова има страст, емоция, различия, успехи и загуби.
Как да го правим без чувства, като влагаме толкова труд, време и нерви?!?

Как да стоим безчувствени сред бойни другари?

И за софрата - без нея не тръгваме - РАНЪТЪ прай БОРБЪТЪ.

и на последно място - какви са тези шаранджийски процедури -

няма писани закони в риболова - експерименти, но на гьола, не на екран - е това е :!: :!: :!: :!:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2012 15:08 
Аватар

Не ми се спори,а направи разлика между състезание, излет с приятели и излет със себе си и ще се убедиш за какво точно говоря!
Когато си сам ти не мислиш за нищо освен само за тактики и действия към риболова, затова нещата са съвсем различни!
С риск не искам да се доказвам пред някого, че ловя повече от другия защото така губим приятелството си!
Риболова си е риболов,софрата си е софра!При софрата едва ли ще можем да запазим самообладание,тишина,спокойствие и т.н.!
Когато сме само с Даката действаме едномислено-той фане аз се радвам,аз фана и той се радва!Понеже така улесняваме риболова защото полагаме 6 въдици от колкото сам където е трудно само с 3 въдици!
А по времето на Вирбела където се ловяло с по 10 по 20 по 50 по 100 въдици от 2-ма 3-4-5 човека ми е известно и не може да се равнява с опита който полагаш за 3-те си въдици на най-ловящото място, защото с 100 въдици лесно се разбира, затова вместо толкова въдици ползваме сонар за да спестим времето и мястото където да захранваме и презентираме стръвта така, че рибата да го намери, а не да ловим там където ни падне и на късмет!
Както казах има доста неща които немогат да се обяснят с думи,всичко идва от теб,каквото посееш такова ще пожънеш! ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2012 16:52 
Администратор
Аватар

cucko написа:
Не ми се спори,а направи разлика между състезание, излет с приятели и излет със себе си и ще се убедиш за какво точно говоря!
Когато си сам ти не мислиш за нищо освен само за тактики и действия към риболова, затова нещата са съвсем различни!
С риск не искам да се доказвам пред някого, че ловя повече от другия защото така губим приятелството си!
Риболова си е риболов,софрата си е софра!При софрата едва ли ще можем да запазим самообладание,тишина,спокойствие и т.н.!
Когато сме само с Даката действаме едномислено-той фане аз се радвам,аз фана и той се радва!Понеже така улесняваме риболова защото полагаме 6 въдици от колкото сам където е трудно само с 3 въдици!
А по времето на Вирбела където се ловяло с по 10 по 20 по 50 по 100 въдици от 2-ма 3-4-5 човека ми е известно и не може да се равнява с опита който полагаш за 3-те си въдици на най-ловящото място, защото с 100 въдици лесно се разбира, затова вместо толкова въдици ползваме сонар за да спестим времето и мястото където да захранваме и презентираме стръвта така, че рибата да го намери, а не да ловим там където ни падне и на късмет!
Както казах има доста неща които немогат да се обяснят с думи,всичко идва от теб,каквото посееш такова ще пожънеш! ;)

Сиси, повечето пъти май се вземам със себе си, като ходя :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

иначе те разбирам за какво говориш.
Но все пак има нещо като правило при мен, поне е така -
като се пренавиваш за голям риболов - капо
като се стягаш за запой и софри до зори - много риба

кво да праиш - законите на Мърфи...
така че гледам да ми е приятно, комфортно и да има верни другари - пък риба има или не, връщане от гьола - в края на планувания излет... и камъни да валят :!:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]