Риболовен клуб "МЕГА"

Всичко за свиленградските риболовци
Дата и час: 16 Фев 2020 21:56

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Размисли на глас
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 12:10 

Последният ми излет за риба бе повод да се размисля над един доста сериозен момент от сивото ни ежедневие. Реших да го споделя с вас колеги -става дума за приятелството помежду ни.
Първото нещо което ми се видя доста странно, беше възможно ли е да познаваш един човек от една среща, от няколко телефонни разговора и от писаниците ни във форума и този човек да се окаже достатъчно близък за теб, че да го наречеш приятел. А в същото време, да се срещаш през ден с някого, да сте изпили и изяли една кола провизии и да не смееш да го имаш за приятел. Отговорът дойде от само себе си - да възможно е.
Както вече писах след няколко телефонни обаждания и изписани няколко лични - уговорката бе направена и аз потеглих за предложения така любезно от Диманката язовир. Предварително той беше уговорил с арендатора и Митака-сапуня, че ще има гости и няма да бъдем обезпокоявани от никого и с нищо (няма плащане на пръчки или на ден, няма плащане на хванатата риба, няма досадници на нашите места).
Тук е мястото с големи букви да напиша БЛАГОДАРСКО НА ИВАКА И МИТАКА, че ни дадоха възможност без проблеми да порибарим четири дни на тоз водоем. А ето го и него

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пътуването ни беше без проблеми, но понеже за първи път попадах в този регион, естествено че пропуснах разклона и събуждайки Диманката той без да се замисли, потегли на минутата да ни посрещне на шосето.
Времето бе много променливо и ръмеше от време на време, но това нито за миг не даде повод да се замислим и с ентусиазма на колегата се захванахме да строим лагера в тъмницата. След час бяхме готови и на следващият ден по светло видяхме, че сме се справили отлично:

Изображение

Нагласихме тоягите , а колегата като домакин, изчака да види ние къде ще харесаме да установим артилерията и той скромно зае по-кофтито място:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Нещата взеха да си идват по местата и посредством моята любимка

Изображение

Започна една хамалогия, едно потене и пъшкане, ама риболова си изисква жертви. В крайна сметка петната бяха направени, тоягите наредени и любезният ни домакин се зае с поредната важна задача:

Изображение

Изображение

Изображение

а усмивката която виждате на лицето му не слезе нито за миг от там, независимо че не бяхме си доспали, още не бяхме яли и т.н.
И така ден след ден, нощ след нощ в очакване на големите риби в прекрасна компания нещата си вървяха. Компанията ни се увеличи още на втория ден с още трима члена:

Изображение

Изображение

Колегите рибарчета със сълзи на очи се разделиха с нас когато си тръгнахме, защото на четвъртия ден вече от преяждане не можеха да се катерят, ами само лежаха на сянка под палатката.
Естествено че дружбата ни с Диман се затвръждаваше с всеки изминат ден по подходящият начин:

Изображение

Изображение

за да стигнем и до момента на най-искренните снимки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

снимки, които ще останат завинаги в албума за спомен от този прекрасен излет. Е имаше от време на време и нещо такова:

Изображение

Изображение

Изображение

но това са само подробности от пейзажа. И така отговаряйки си на въпроса се убедих, че приятелството и дружбата си остават най-ценните неща при нашето прекрасно хоби.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Размисли на глас
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 13:25 
модератор
Аватар

virbela написа:
...приятелството и дружбата си остават най-ценните неща при нашето прекрасно хоби.

Което си е - така си е, Краси!
Боби се справяше отлично като за начинаещ риболовец. Личи си, че риболова му е тръпка. Очаквам снимки и от неговия фотоапарат.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 15:23 
модератор
Аватар

Здравейте момчета.Споделям удоволствието заедно с вас четейки тези редове.А на размислите накоито които си се отдал Краси-свалям шапка.100 % заставам зад това което си написал.Съгласен съм с теб в всяко едно отношение въпреки твърдението,че приятелство се гради с години.....Толкова невероятни неща минават покрай нас когато сме забързани в сивото ежедневие,че изпускаме толкова много мигове с хора които са искренни до безобразие с околните........Дай-Боже повече такива хора по земята.Поздрави.С уважение искренно ваш приятел,почитател и последовател.

http://www.facebook.com/pages/Vratsa-Carp/

Последна промяна ceno_gadnia на 28 Сеп 2009 00:21, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 15:33 

Диманка, колкото за Боби и на мен ми се струва, че ще излезне от него нещо читаво. Та по този повод снощи получи подарък за мекото возене и добро поведение 3 истински тояги за дънен риболов.
Кат си помисла що животни съм изсецал с тия геги, дано и на него му носат късмет.
Сега се ослушвам за три макари да му взема. Мисля, че няма да е трудно в таз стегнация, ама ако нещо ти изскочи пиши. Иначе имам у кашона неколко набора, ама са само за ветерани като мене. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 16:49 
модератор
Аватар

Не го мъчете със стари макари. Може да започне и с това :arrow:
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=886
Ти поне ги видя. Въртял съм всякакви макари и на тройни цени, но тия ме кефят отвсякъде.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2009 01:03 
Администратор
Аватар

БРАВО !!!

Излета си е отсекъде на 6 !

Вирбелче, запознай ме с тоя момък и моментално ще получи макари на невероятна цена.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2009 10:07 

Стефко, па то аз немоем да те видим, па кво ли остава да те запознавам с някого бре.
Давай офертата, и без друго аз ще ги плащам (скоро има РД та със сина ми сме решили да му направим подарък).
А за излета нема кво да се говори, за хубавите думи на Цененто-също, важното е момчета какво остава и как ще я караме занапред, че то много не остана. А хубавите спомени и добрите приятели са завинаги.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]