Риболовен клуб "МЕГА"

Всичко за свиленградските риболовци
Дата и час: 01 Апр 2020 07:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Diman
МнениеПубликувано на: 02 Май 2012 18:04 
Аватар

Това бялото май се сещам какво е ама всеки трябва да си пази тайните!Все пак е положил умения и труд върху нещата!
Така на готово всеки може, а и не е интересната част в риболова!
Нищо не ми пречи да менкаме дипове и топчета, аз затова от време на време ловя и с други продукти за да експериментира разнообразно!Така лека полека нещата си идват на място!Не става от първия път и да си номер 1!
;)
в нета има доста рецепти, които повечето са дублирани!Под дублирани имам предвид, че състава е почти е един и същ в различни количества!
Въпроса е ние да направим такава стръв според нашите водоеми!
Затова според мен Диман е прибавил калций, който е полезен за костите и перките на рибите!А аз ще кажа, че намерих продукт който е полезен за кожата,за червата и още други ефективни неща за организма които ще ги вложа за тестване!
Другото което е, че аз нямам лаборатория за да тествам продуктите предварително и да се измерват концентраций в съотношения,свойства и мн. други!Затова карам на принципа проба-грешка която при мен изисква още повече време за тестове!Т.е. ще прибавям определени грамове,дози и количества за всяка партида,така водя записка,следващата партида ще бъде с по-ниски или/и по-високи като се съобразя с много фактори и условия от полевия тест!
Надявам се, че с това мнение може да помислите дали си заслужава влагането в направата на топчета и дипове или най-добре да получите готови по поръчка!Това зависи от вашето желание и опит как искате да си направите излета !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Май 2012 07:56 

Аз за себе си отдавна съм го решил това в полза на собственоръчно изработени топчета.След много проби и грешки съм се спрял на 2 рецепти от които съм доволен.Вярно е че е по-лесно да си купиш готва стръв и това правя понякога ,когато нямам време да се поизцапам.В случая ме води лиобопитството,ще сравнявам работата на моите неща с тези на Диман.Дано ми остане време по-скоро да ги тествам.Колкото до тайните ,колкото са повече толкова е по-интересно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Май 2012 08:50 
модератор
Аватар

Благодаря, MAN. Аз също съм любопитен как ще работят в условията на юга. При условие, че тези продукти са предимно за студена вода. Ако сработят на Каламица, това ще бъде добър знак за отбора на "Мега".

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Май 2012 10:10 

Диманка,
диповете ти работят и на селския (понеделник през ноща го доказаха).
Към момента нито едни топчета не са проработили там (пробвани са всички от всички възможни топчета и ползватели).
На всичко отгоре, сутринта на косъма, на дипната натурална царевица в същия дип бе атакувана от една щука окло 1,5 кгр и съответно закована.
За всичко дето правиш братле, шапка до земи ти свалям.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Май 2012 11:37 
модератор
Аватар

Е това е ясно. Имало е "любопитки" около стръвта и щуката ги е атакувала. По случайност е засмукала и косъма. Ако монтажа е pop-up, което си е класи...(оп...пак ми звънят от Москва :lol: ), този номер ще се получи още по-лесно. Това е една от многото "невероятни" и приятни случки, с които този спорт ни сюрпризира.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2012 08:29 
модератор
Аватар

Браво Дима

Отново доказа,че целта си заслужава средствата и усилията.

В Русия ли си? :lol: :lol: :lol:

Поздрави

http://www.facebook.com/pages/Vratsa-Carp/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2012 12:21 
модератор
Аватар

Днес реших да си почивам активно. И докато си почивах, сътворих малко потъващи и pop-up Scopex. Идва му времето. Тоя Scopex и той....не прощава ей, няма милост никаква! :lol:

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2012 15:32 
Аватар

От тук бонбонките направо ухаят :lol:

п.с. Колко попорций им врътна? :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2012 15:56 

При мен скопекса нещо не ми работи ,от толкова години имам само 2бр. шарани на реката,на царевица с този аромат,почти винаги го пробвам ама нъцки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2012 17:53 
модератор
Аватар

"Scopex"-a го приготвям сам. Гоних този аромат съвсем целенасочено и ми отне доста време, за разлика от "Worm" който се появи съвсем случайно. Съдържа няколко съставки, но мисля че успехът му се дължи най-вече на една от тях, която му придава и по-специфичен вкус. Разчитам много на него в топлите месеци. През пролетта също работи в комбинация с рибни топчета(FM) и рибна или люта пудра.
Pop-up "Scopex" са ми No.1 Без тях не тръгвам никъде. 1бр 18мм на ластичето, или 1бр. 14мм в комбинация "Снежен човек". И двата работят добре, но в различна част на денонощието, упс... :?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]