Риболовен клуб "МЕГА"

Всичко за свиленградските риболовци
Дата и час: 01 Апр 2020 21:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Вчера бех за хищници
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2009 16:34 

Нищо не фанах.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Вчера бех за хишняци
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2009 17:42 
модератор
Аватар

:mrgreen: Е нищо де. Времето рязко захладня. Това се отразява зле на зъбите им. Започват да тракат от студ :lol:.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2009 10:49 

Най-странното в цялата галимация беше, времето: прекрасно - 3 градуса, без вятър, леко облачно, в центъра на язовира през цялото време играеше риба и то не бих казал че беха тупалки.
Значи нищо още не е легнало, но защо не гонеше нямам обяснение. Единственото което правеше впечатление, е че водата беше кристално бистра.
Две три от рибетата извадихме като минали през дарак. Иначе ми се струва, че е още рано за смяна на зъбите, но при рибата нищо не е сигурно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2009 12:37 
модератор
Аватар

Е как иначе бре Краси, те зъбатките те познават отдалече по номера на Ситроено и бегат у лево. Сигурно са пуснали и твоя снимка с надпис "Извънредно опасен" :lol: :lol: Понеже спомена че познаваш язовира, се предполага, че знаеш в колко часа хищника тръгва на обиколка. Иначе пътеките му са доле горе едни и същи, сиреч- местата се знаят. Остава да нацелиш часа(часовете). По това време на годината, по старите корита на Янтра, например, щуката е с работно време различно от лятното. Прави обиколки на терена около и след 14.00 часа. През останалото време ако има удар ще е епизодичен. Та мисълта ми е- може да си пропуснал точният час на активност. Щуката, бялата риба и сома имат работно време- това си е мое мнение. Можеш да видиш как щуката се активизира едновременно в различни краища на язовира и това не е случайно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2009 14:41 

За това Диманка обичам да си хортувам с теб. Мислим по един и същи начин
За последните три години съм направил най-подробни наблюдения из целия гьол със снимки и описание на всеки един риболов и всяко едно място.
На няколко пъти им казвам на колеги които идват, че щуката се движи по разписание и има реали на действие. Това съм го установил с абсолютна сигурност. В различни места действат и различните големини на тез убавци.
Въпреки това всеки един излет на гьола за мен е свързан с нещо ново.
Горе долу за всеки сезон и време съм наясно къде е рибата и каква в тоз момент се движи из водоема, защото 1/3 от него е шавар с дълбочина 1,5 метра и де що има живо се гньете там.
Но както много пъти съм казвал към момента няма, пак повтарям, няма написано нещо доказано за рибите. Всичко е из областта на предположенията.
Но това изобщо не може да ми попречи да продължа експериментите.
Малък жокер специално за теб - в момента щуката се лови изключително на дъно, като вдигам рибето една педя над дъното, респективно треви, водорасли и т.н.
Айде батинка хубав и успешен ден от мен и пиши.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Дек 2009 06:07 
модератор
Аватар

virbela написа:
.. в момента щуката се лови изключително на дъно, като вдигам рибето една педя над дъното, респективно треви, водорасли и т.н.

Тъй де, по това време изкуствените примамки при хищника трудно минават. Щуката само на дъно. Тежестта отдолу, по нагоре слагам троен вирбел и най-отгоре тапа-слайдър. Това ми е монтажа за тази година. Миналата година ловях и на свободна тапа, но иска много слугуване, защото вятъра постоянно я носи на някъде. Стръвта трябва да се подава на точното място- близо до шавара. Иначе нъц. Миналата година установих, че при бистра вода щуката избягва сивия стоманен повод. На зелен удря. Черния пък съвсем не го дикел. Затова минавам само на черен. И по-едра стръв. Иначе налитат много писалки. Маскиривката при мен е много важна, защото бреговете са отвесни, водата е бистра, а дълбочината до 1,50м. И никакво движение по брега. Като хванеш 2, няма смисъл повече да стоиш на това място, местиш се на друго, за което знаеш че държи риба. Иначе какво чакаш, да се заеме отново ареала от друга риба, но това може да стане след два дена, може и изобщо да не стане, или ще се заеме от друга по-дребна. Пак да уточня, че това се отнася за стари корита, на язовир щука не съм ловил и нямам наблюдения.
Може да се предположи, че този ден не си имал слука, защото някой преди теб е ловил настоятелно на това място.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Дек 2009 10:23 

Минавам на лично, и без това само двамата си пишем.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Дек 2009 19:17 

е колега и ас бях но примен имаше касмет някоя щука 2 бели риби но сравнително эа сега не е много активен тоя хишник но ще продалжавам да го тарся :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2009 10:05 

Нико, братче не случайно ни сметат за откачалки - тия ...модерирано-някой ще те вземе насериозно... дето не ходят за риба.
Не само че няма да спреме, ами още по-ударно.
А риболова на щука е нещо прекрасно, след риболова на шаран, това е най-великото.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2009 20:35 
модератор
Аватар

М....да :roll: .Минавам на ваща вълна.Ако може подробни и :shock: нагледни обяснения на монтажите за да се включа в надпреварата. :oops: Поздрави момчета и.....ДЕРЗАЙТЕ. :idea: :arrow: Не сте сами. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://www.facebook.com/pages/Vratsa-Carp/

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]