Риболовен клуб "МЕГА"

Всичко за свиленградските риболовци
Дата и час: 19 Фев 2020 16:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Нашите зъбати приятели
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2008 10:55 

Драги колеги,
тъй като в момента е още рано за любимият риболов на шаран, за да не забравим какво е да стоиш до водоема, сега е най-подходящо за риболов на щука и костур. Двата най-изявени хищника в българските водоеми, може би след сома.
От дълги години аз се занимавам и с улова на тоз хитър хищник (щука и костур).
Двата способа на риболовстване които аз практикувам са на плувка и дъно. Като при риболова на плувка напоследък използувам комбиниран способ: тип влашка плувка, оловот опира на дъното и на 05 до 0,7 м след оловото на водата вирбел с монтажа за щука и тапа която стои в леко натегнато положение. Този способ дава добри резултати, но колеги ако вие имате някоя нова хитринка да излъжем зъбатката, моля споделете.
При риболова на дъно при улов на щука, използувам коркова тапа за повдигач. Тапата е пробита и в нея има тръбичка , след оловото се нанизва тапата и на 03, 04 метра от оловото е монтажа за щука. При падане на монтажа във водата, тапата се издига до монтажа за щука и по този начин държи рибето на 10 тина сантиметра от дъното.
С нетърпение ще очаквам вашите коментари и предложения.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Нашите зъбати приятели
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2008 13:21 

Явно в тази тема ще си пиша само аз. Абре юнаци, вие щуки не ловите ли бре?
Тъй като сега им е сезона да ви разкажа какъв комби метод внедрих.
Пристигам петък вечер на гьола. Зареждам подове, тояги имонтажи за шаран и до 5.30 си чакам шараните.
в 5.30 до 6.30 пълна подмяна на монтажите. Използувам си тоягите (малкият комплект) за риболов на шаран и макарите "байт рънер". Правя си монатжи на тапа, а от стойките свалям само суйнгерите и пак тоягите на пода със сигнализаторите. Нема да ви казвам какъв кеф е да ти свири сигнализатора след некоя 2, 3 килограмова щука.
Една малка подробност, в гьола требе да има и шаран и щука. На моя селския това си е редовен вече метод за ловене.
Който не е пробвал много е изтървал, защото риболова на щука си е голяма емоция.
Ако ме поканите идвам да ви демонстрирам метода на място.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2008 02:29 
Аватар

хмммм ще видим таа работа :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2008 13:52 

Нема брате кво да ми хъмкаш, мънкаш, пиша само проверени истини. Ти дай гьола със крокодилите и ела да ме видиш ква хиена съм.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2008 19:07 
Администратор
Аватар

virbela написа:
Нема брате кво да ми хъмкаш, мънкаш, пиша само проверени истини. Ти дай гьола със крокодилите и ела да ме видиш ква хиена съм.

Аз пък ловя само с проверени вирбели :idea:, да държат,че рибите стават от година на година по-сериозни :lol: :D :) :P

Вирбела е трапер №1

Оборудван е до зъби, ако му речеш че в гьола има акули и ще извади от дисагите морските въдици и ги почва

в багажа си носи от всичко по много! С него излета е приказна песен /на два гласа/ :lol: :P :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2008 01:25 
Аватар

имаме един гьол до с. Лефка -дава хубави щуки и лин

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2008 11:12 

Стойко, за лина забрави.
Проверил съм го и вече си е легнал. Но зъбатите, гонат като разгонени в момента. Ногу харен риболов е това да знаеш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2008 13:12 

stoyko написа:
имаме един гьол до с. Лефка -дава хубави щуки и лин

То туй много хубаво, ама студено е вече за палатка да го е... А пък имам 4 дена отпуска за оползотворяване. Междудругото в близко време трябва да организирам превоза на няколко кубика арденски плочи... Та можем да я видим тази работа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2008 15:48 
модератор
Аватар

В сезона на щуките искам да ви покажа монтажа с който аз ловя зъбатката на тапа :arrow:

Изображение

А ето и един монтаж , при който преправих яйцето от ваглер на слайдър, следвайки препоръките на Фори и s_kala :arrow:

Изображение

И накрая основното влакно :arrow:

Изображение

Не ми се налага да слагам по-дебело влакно, защото щуките по корекциите на Янтра между гр.Горна Оряховица и гр.Бяла рядко са над 4-5кг. Не им стига времето да пораснат.
Стръвта е каракуда 8-10см. и никога червеноперка, макар че корекциите гъмжат от дребна
такава. Дълбочината на корекциите рядко надхвърля 2м, а стръвта се поднася в горния слой на дълбочина 60-70см. Така се избягват оплитанията във водораслите по дъното, които са като килим. От маскировката на 90% зависят и ударите. Никакво движение по брега и постоянно до въдицата. Ако се гони по-голяма резултатност, трябва да имаме нагласа и за движение по брега и откриване на нови, незаети перспективни места. На местото, където сме имали успешен удар нова слука можем да очакваме след час-два, ако
изобщо има друга щука в този ареал. След преместване на новото място, заостряте вниманието си още при първото замятане в близост до шавара, защото ако щуката е активна, удара е още в първите минути.
Може би ви направи впечатление цвета на тапите. Има защо :!: . Опитайте ;)

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2008 15:57 

А така колега,
обаче ако отрежеш стърчащите тръбички под и над яйцето и ги изравниш с него ставаш още по-добър, намаляваш уплитането с още 20%. не требе да има по линията ама нищо около което да се уплете основното влакно, а по-нататък като снимам един монтаж ще ти покажа как се работи и с отдалечители на рибето от основното влакно.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]